Aby rozpoznać średnicę węża, wybierz średnicę węża, którego potrzebujesz z tabelki zaznaczonej na zdjęciu.
Jeśli nie masz żadnych napisów na wężu odnośnie średnicy lub nie wiesz gdzie ją znaleźć, w poniższych artykułach znajdziesz szczegółową pomoc:
Jak czytać napisy na wężu?
RODZAJ WĘŻA:
- „TeknoSpir” – nazwa własna węża; może być podawana razem z nazwą producenta
- „4SP” – ilość oplotów metalowych; w zależności od ilości warstw zbrojonych liczba może się zmienić; oznaczenie literowe zmienia się z kolei w zależności od sposobu wykonania węża, np. 4SH, 1SN, 2SC.
ŚREDNICA WĘŻA – DN:
- „3/4’” – rozmiar średnicy wewnętrznej wyrażonej w calach
- „19mm” – rozmiar średnicy wewnętrznej wyrażonej w milimetrach
NORMY I CERTYFIKATY:
- „EN 856 – ISO 3862” „PN-G-32010:2012” – normy, według których wąż został wyprodukowany
- „FLAME RESISTANT MSHA IC-247” – norma, według której wąż został wyprodukowany Certyfikaty i karty techniczne znajdziesz w szczegółach węża.
CIŚNIENIE ROBOCZE:
- „380 Bar/38 MPa” – maksymalne ciśnienie robocze wyrażone w barach/megapaskalach
- „5500 Psi” – maksymalne ciśnienie robocze wyrażone w brytyjskim systemie miar
Darmowy konfigurator węży
Skorzystaj z naszego konfiguratora i zamów dopasowany wąż hydrauliczny. Szybko i łatwo!
DN - CALE - MILIMETRY
Średnicę wewnętrzną węża (DN) producenci często podają w calach. Jednak w Polsce stosuje się system metryczny, a symbol “DN” jest przybliżeniem wartości przeliczenia z cali na milimetry.
W celu wyboru odpowiedniej średnicy wewnętrznej węża, skorzystaj z tabeli, która umożliwi Ci znalezienie odpowiedniej wartości.
Jak rozpoznać średnicę wewnętrzną węża, gdy jest uszkodzony?
Jak rozpoznać średnicę wewnętrzną węża w przypadku, gdy nie możemy odczytać oznaczeń węża z powodu jego zniszczenia lub braku opisów?
Należy go przeciąć i zmierzyć jego średnicę wewnętrzną przy użyciu suwmiarki. Uzyskany wynik pomiaru zaokrąglamy w dół do najbliższego rozmiaru węża. Węże z czasem zwiększają swoją średnicę wewnętrzną na skutek zużycia.
Możemy również odczytać średnicę wewnętrzną z wymiarów końcówki, która była zakuta przy wężu (jeśli mamy możliwość jej rozkucia). Posługujemy się przy tym suwmiarką i mierzymy króciec na który był nasunięty wąż. W tym wypadku otrzymany wynik będziemy zaokrąglać w górę, ponieważ raz sprasowana końcówka może zmniejszyć swoją nominalną średnicę.
Niektórzy producenci przewodów hydraulicznych cechują zakute tulejki i na nich nanoszą średnicę wewnętrzną węża.
Twoja opinia jest niezwykle cenna dla nas. Jesteśmy ekspertami w zakuwaniu węży hydraulicznych i oferujemy wysokiej jakości węże hydrauliczne, w tym także hydraulikę siłową. Jeśli masz uwagi lub sugestie dotyczące naszych usług, zachęcamy do kontaktu pod adresem info@zakuwanie24.pl. Każda opinia sprawia, że się rozwijamy, więc Twoje zaangażowanie jest dla nas bardzo istotne. Dziękujemy!